Správy

Spoločnosť EY vyhlasuje na Slovensku už jedenásty ročník medzinárodnej súťaže EY Podnikateľ roka

Prihláste sa alebo nominujte podnikateľa zo svojho okolia, ktorý má víziu, odvahu a svojou tvrdou prácou a húževnatosťou vybudoval úspešnú spoločnosť

Bratislava 5. októbra 2016 – Spoločnosť EY hľadá jedenásteho EY Podnikateľa roka, ktorý bude Slovenskú republiku reprezentovať na prestížnom svetovom finále v Monte Carle. Porotu zaujímajú nielen hospodárske výsledky, ale najmä výnimočný podnikateľský príbeh. Nominovaní podnikatelia budú súťažiť v troch kategóriách: EY Podnikateľ roka Slovenskej republiky, EY Technologický podnikateľ roka a EY Začínajúci podnikateľ roka. Prihlášky je možné posielať do 30. novembra 2016. Záštitu nad súťažou EY Podnikateľ roka 2016 prevzal prezident Slovenskej republiky.

V súčasnosti sa ako jediná svetovo uznávaná súťaž svojho druhu pravidelne vyhlasuje v šesťdesiatich krajinách na šiestich kontinentoch. Držiteľmi titulu EY Podnikateľ roka 2015 Slovenskej republiky v ostatnom ročníku súťaže sa stal Patrick Hessel, zakladateľ a konateľ firmy c2i s.r.o. V celosvetovom finále, ktoré sa každoročne koná v Monte Carle, zvíťazil Austrálčan Manny Stul zo spoločnosti Moose Enterprise.

„V rámci súťaže EY Podnikateľ roka už jedenásty rok oceňujeme slovenských podnikateľov a vyzývame ich, aby sa podelili s verejnosťou o svoj podnikateľský príbeh. Som rád, že vnímanie podnikateľov sa v našej krajine v posledných rokoch výrazne zmenilo. Pridáva sa aj mladá generácia podnikateľov, start-upistov alebo technologicky zameraných podnikateľov, ktorým nechýba čestnosť a odvaha.“ hovorí Matej Bošňák, vedúci partner spoločnosti EY v Slovenskej republike, a zároveň dodáva: „Chcel by som vyzvať všetkých podnikateľov, ktorí svojou poctivou prácou vybudovali úspešné spoločnosti, aby sa do súťaže prihlásili. Zároveň sa obraciam na širokú verejnosť, aby nám pomohla objaviť podnikateľské osobnosti zo svojho mesta, pretože o mnohých z nich ešte nevieme. Nominujte podnikateľa, ktorého si vážite, aby sa o ňom mohli dozvedieť aj ostatní a inšpirovať sa jeho podnikateľským príbehom.“

Nominovať podnikateľa do súťaže môže ktokoľvek, napríklad aj jeho kolega, zákazník, zamestnanec alebo príbuzný, najlepšie prostredníctvom nominačného formulára na stránkach www.podnikatelroka.sk. Na týchto webových stránkach je taktiež k dispozícii online prihláška pre uchádzačov. Uzávierka prihlášok je 30. novembra 2016.

„Je pre mňa veľkou cťou získať ocenenie EY Podnikateľ roka 2015 a zaradiť sa medzi elitu slovenských podnikateľov, ktorí toto ocenenie získali predo mnou. Je to ohodnotenie našej tvrdej práce a veľká motivácia a záväzok pracovať ďalej, rozvíjať slovenskú firmu c2i na svetovú, rešpektovanú technologickú značku,“ hovorí držiteľ titulu EY Podnikateľ roka 2015 Patrick Hessel zo spoločnosti c2i, predseda poroty tohto ročníka súťaže.

Porota sa riadi medzinárodne platnými pravidlami EY. Proces hodnotenia je komplexný a zohľadňuje okrem ekonomických údajov aj osobnosť súťažiaceho, jeho podnikateľský príbeh, stratégiu, medzinárodné pôsobenie a podobne. Porotcovia sa tak okrem iného zamerajú na podnikateľského ducha nominovaného, jeho čestnosť a poctivosť či spoločensky prospešné aktivity.

„Za úspechom býva väčšinou spojenie talentu a vytrvalosti. A to je inšpiratívne. Sme radi, že sme opäť partnerom podujatia, ktoré úspešné osobnosti odhaľuje svetu,“  povedal Jozef Kausich, člen predstavenstva a vrchný riaditeľ divízie Firemného bankovníctva Všeobecnej úverovej banky, ktorá je pre tento ročník exkluzívnym partnerom súťaže.

Súťažné kategórie
Súťaží sa v kategóriách EY Podnikateľ roka Slovenskej republiky, EY Technologický podnikateľ roka a EY Začínajúci podnikateľ roka. Porota súťaže má každý rok možnosť udeliť Špeciálne ocenenie poroty. Dvojtýždenník Profit tradične udeľuje Zvláštnu cenu Profitu za najkrajší podnikateľský príbeh.

Do kategórie EY Technologický podnikateľ roka môže byť zaradený akýkoľvek účastník súťaže, ktorého spoločnosť vytvára technológie alebo ich inovatívnym spôsobom využíva. O titul EY Začínajúci podnikateľ roka môže bojovať každý účastník súťaže, ktorý podniká minimálne 2 roky a nie viac ako 5 rokov.

Meno držiteľa titulu EY Podnikateľ roka 2016 bude spolu s víťazmi v ďalších kategóriách vyhlásené v marci 2017. Víťaz zo Slovenskej republiky sa zúčastní na celosvetovom finále, ktoré sa uskutoční 7. – 11. júna 2017 v Monte Carle.

Partneri súťaže EY Podnikateľ roka 2016
Exkluzívnym partnerom súťaže je Všeobecná úverová banka, generálnym partnerom je spoločnosť SAP Slovensko a partnermi súťaže sú značka Chivas Regal a Slovanet. Hlavným mediálnym partnerom je Rozhlas a televízia Slovenska, mediálnymi partnermi sú denník Hospodárske noviny, dvojtýždenník Profit, televízia TA3 a týždenník Trend. 

Porota súťaže EY Podnikateľ roka 2016
Patrick Hessel, predseda poroty, c2i s.r.o, EY Podnikateľ roka 2015
Eva Stejskalová, MicroStep, EY Podnikateľ roka 2014
Vladimír Šrámek, DECODOM, EY Podnikateľ roka 2013
Ľuboš Fellner, BUBO Travel agency, EY Podnikateľ roka 2011
Tomáš Bel, EXIsport, EY Podnikateľ roka 2010
Michal Štencl, Sygic, EY Podnikateľ roka 2009
Peter Zálešák, NAY, EY Podnikateľ roka 2008
Miroslav Trnka, ESET, EY Podnikateľ roka 2006
Rudolf Sivák, prorektor Ekonomickej univerzity v Bratislave
Róbert Šimončič, generálny riaditeľ SARIO


O súťaži EY Podnikateľ roka
EY Podnikateľ roka je najprestížnejšia svetová súťaž podnikateľov, ktorá vzdáva hold výnimočným osobnostiam.
Jej cieľom je ukázať verejnosti vynikajúce osobné príklady na poli podnikania, ktoré môžu byť vzorom pre mladých, začínajúcich podnikateľov. Súťaž EY Podnikateľ roka je koncipovaná ako medzinárodná, preto sú kritériá, podľa ktorých sa posudzujú jednotliví účastníci, v každej krajine porovnateľné. V súčasnosti sa ako jediná svetovo uznávaná súťaž svojho druhu pravidelne vyhlasuje v 60 krajinách na šiestich kontinentoch. Podrobnejšie informácie nájdete na www.podnikatelroka.sk.

O EY
EY je významným celosvetovým poskytovateľom odborných poradenských služieb v oblasti auditu, daní, transakčného a podnikového poradenstva. Znalosť problematiky a kvalita služieb, ktoré poskytujeme, prispievajú k posilňovaniu dôvery v kapitálové trhy a v ekonomiky celého sveta. Výnimočný ľudský a odborný potenciál nám umožňuje hrať významnú úlohu pri vytváraní lepšieho prostredia pre našich zamestnancov, klientov aj pre širšiu spoločnosť.
Názov EY označuje celosvetovú organizáciu a môže zahŕňať jednu alebo viac členských firiem Ernst & Young Global Limited, pričom každá je samostatná právnická osoba. Ernst & Young Global Limited, britská spoločnosť s ručením obmedzeným, neposkytuje služby klientom. Podrobnejšie informácie o našej organizácii nájdete na našej webovej stránke www.ey.com/sk.
 

Top